Zavřít reklamu

O skládacím smartphonu Samsungu, který by měl přinést v mnoha ohledech na trh se smartphony revoluci, je v poslední době slyšet skutečně hodně. Není se však čemu divit. Jeho vývoj totiž potvrdil i šéf mobilní divize DJ Koh, který se navíc nechal slyšet, že je jeho příchod za dveřmi a Samsung jej světu ukáže již brzy. Jako nejpravděpodobnější termín představení se tak jevila vývojářská konference, která se bude konat v listopadu. Na té Samsung nakonec smartphone nejspíš nepředstaví, nicméně určité detaily o něm by podle mnohých zdrojů přeci jen prozradit měl. 

Podle nejnovějších informací je po hardwarové stránce telefon téměř dokončen. Software, který v něm poběží, je však stále ve fázi vývoje. Je totiž jasné, že jej je kvůli specifikům ohebného displeje výrazně uzpůsobit. 

Jasno není ani v tom, jakým způsobem vyřeší Samsung u tohoto modelu zabezpečení. Čtečku otisků prstů by totiž telefon dostat neměl jak na záda, tak ani do displeje. V úvahu tak připadá buď sken obličeje či klasický číselný kód. Zajímavé je i to, že by měl telefon kvůli své velikosti vážit zhruba 200 gramů, což je sice poměrně dost, na druhou stranu je však váha nižší než u největších iPhonů od konkurenčního Applu. Váha mohla být navíc daleko větší. Samsung byl ale údajně nucen použít menší baterie, což se na váze lehce projevilo. 

Co se pak týče ohebného místa displeje, které bude nejkritičtějším bodem celého smartphonu, to je podle všeho zpracováno skutečně perfektně. Prototyp telefonu má totiž za sebou již větší zátěžové testy, přičemž údajně vydržel 200 tisíc ohnutí bez poškození. Obavy z toho, že telefon častým otevíráním a zavíráním uživatel zničí tak nejsou na místě. 

Zda jsou tyto informace pravé či nikoliv bychom se mohli dozvědět již poměrně brzy. Faktem totiž je, že o pracích na skládacím smartphonu víme již zhruba rok. Za tuto dobu se tak jeho vývoj logicky výrazně posunul kupředu. 

Samsung’s-Foldable-Phone-FB

Dnes nejčtenější

.