Zavřít reklamu

Měsíce spekulací jsou konečně u konce. Včera večer totiž Samsung na úvodní Keynote své vývojářské konference, která se koná v San Franciscu, konečně ukázal svůj první ohebný telefon, respektive jeho prototyp. Už na něj však byl velmi zajímavý pohled. 

Na představení novinky jsme si museli počkat až do samotného závěru zhruba hodinu a půl dlouhé prezentace, která se točila především kolem softwarových novinek. S blížícím se koncem však začali přední představitelé jihokorejského giganta stáčet kormidlo prezentace k displejům a inovacím, který se jim za poslední roky podařily představit. A pak to přišlo. Když Samsung veškeré displeje zrekapituloval, začal prezentovat nový typ displejů, které jdou jak ohýbat, tak údajně dokonce i různě rolovat. Třešničkou na dortu pak bylo představení prototypu smartphonu s tímto tipem displeje. Ten byl sice z velké části zahalen tmou a na podiu byl tak dobře vidět víceméně jen displej, i tak jsme si však z několikavteřinové ukázky mohli udělat perfektní obrázek o tom, jakým směrem se chce Samsung vydat. 

Zdroj obrázků v galerii – The Verge

Prototyp nabízel po rozevření poměrně velký displej s úzkými rámečky na všech stranách. Když jej pak prezentující zavřel, na jeho zádech se rozsvítil druhý displej, který byl však o poznání menší a jeho rámečky byly nesrovnatelně širší. Nový displej nazývá Samsung Infinity Flex a s jeho hromadnou výrobou by rád začal už v následujících měsících. 

Co se pak týče samotných rozměrů telefonu, i ty jsou zahaleny tajemstvími. V ruce prezentujícího však působil telefon v rozevřeném stavu poměrně úzce, při jeho uzavření se z něj ale stala poměrně nekompaktní cihla. Nicméně sám Samsung se nechal několikrát slyšet, že se jedná o pouhý prototyp a finální design ještě nechce ukázat. Je tedy vcelku pravděpodobné, že ve finále bude podoba telefonu pro uživatele daleko příjemnější a s určitou “cihlovitostí” se potýkat nebudou. 

Po ukázce prototypu jsme se dočkali i několika slov o softwaru, který v něm běží. Jedná se o upravený Android, na kterém spolu se Samsungem spolupracoval i Google. Hlavní síla tohoto systému by měla být především v možnostech multitaskingu, jelikož obří dispej přímo vybízí k využití mnoha oken současně. 

Přestože si budeme muset na finální verzi telefonu ještě počkat, víme díky představení prototypu alespoň to, jakou vizi má v tomto směru Samsung. Pokud se mu navíc podaří jeho ohebný smartphone dotáhnout k dokonalosti, mohl by s ním způsobit revoluci na trhu se smartphony. Vše ale ukáže až čas a chuť zákazníků vyzkoušet nové, inovativní věci. 

flex

Dnes nejčtenější

.