Zavřít reklamu

Že vidí Samsung v ohebných smartphonech budoucnost není zřejmě díky nedávné ukázce jeho prvního ohebného prototypu nic představivého. Zajímavé však je, že přestože nyní neví, jak bude svět na podobný typ smartphonu reagovat, jelikož jej na pulty obchodů uvede až na začátku příštího roku, podle dostupných informací již počítá s tím, že bude jeho upgradovanou verzi vydávat každý rok. 

Chuť přinášet každý rok vylepšený skládací smartphone potvrdil i sám šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh, který mimo jiné řekl, že mobilní divizi Samsungu čekají v budoucnu zlaté časy, které budou daleko lepší než ty, které prožívá nyní. Vloni se jí sice modely Galaxy S8 a Note8 podařilo svět zaujmout, letošek je však v tomto ohledu zcela opačný a vylepšené vlajkové lodě příliš ohlasů nezískaly. Příchod modelů Galaxy S10 a Galaxy F však mohou zaběhlé pořádky změnit. 

Že se Samsung hodlá pustit do vývoje dalších ohebných smartphonů se vší vervou potvrzují i patentové přihlášky z posledních týdnů, které právě designy skládacích teleofonů odhalují. Vyplývá z nich, že chce Samsung vyzkoušet celou řadu různých řešení, ze kterých by pak mohl následně za pár let vybrat to neúspěšnější a nadále jej vylepšovat. 

Uvidíme, jak se tedy Samsungu v tomto ohledu v budoucnu povede. Pokud se mu ale podaří dotáhnout jeho skládací smartphone k dokonalosti po všech směrech, mohl by s ním skutečně změnit dosavadní mobilní trh. Na podobné předpovědi je však zatím příliš brzy. 

Samsung Galaxy F concept FB

Související články

Dnes nejčtenější

.