Zavřít reklamu

Minulé měsíce plnily prakticky všechny technologické weby zprávy o blížícím se ohebném smartphonu z dílny Samsungu, který by měl přinést revoluci na trh s mobilními telefony. Veškeré spekulace nakonec před pár týdny utnul samotný jihokorejský gigant, když na své úvodní keynote vývojářské konference prototyp skládacího smartphonu představil. Ani poté však diskuze ohledně tohoto modelu neutichly. 

Jednou z nejčastěji pokládaných otázek je to, v jakém množství se Samsung rozhodne skládací smartphone vyrábět. V minulosti se totiž objevily jak zprávy o tom, že bude tento revoluční telefon kusově omezen, tak i o tom, že jej Samsung bude vyrábět ve velkém a pokusí se nasytit veškerou poptávku. Podle nejnovější zprávy z Jižní Koreji to však opět vypadá na první variantu. Jihokorejci totiž údajně plánují vyrobit “jen” jeden milion kusů a žádné další dodělávky již nechystají. Z telefonu se tak stane svým způsobem limitovaná edice, která by mohla být na trhu vyvažována zlatem. To však bude pravděpodobně tak jako tak. 

Prodejní cena skládacích smartphonů by se měla pohybovat kolem 2500 dolarů. Pokud však bude jejich množství omezeno na jeden milion kusů, dá se očekávat, že se u překupníků cena vyšplhá i na několikanásobek. Podle zprávy má být zařízení určeno především pro profesionální uživatele pravděpodobně ve středním věku, kteří jsou úspěšní a mohou si zkrátka dovolit do svých zařízení investovat o poznání více než běžní zákazníci. 

Těžko v tuto chvíli samozřejmě říci, zda jsou podobné zprávy pravdivé či nikoliv. Jasno bychom však mohli mít již poměrně brzy. Spuštění prodejů tohoto modelu se totiž očekává již na začátku příštího roku. Snad se tedy pár kousků dočkáme i zde v České republice. 

Samsung’s-Foldable-Phone-FB

Dnes nejčtenější

.