Zavřít reklamu

Jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního roku je bezpochyby skládací Galaxy F z dílny jihokorejského Samsungu. Ten jeho prototyp světu sice již ukázal na konci loňského roku, nicméně představení finální verze si šetří až na začátek letoška. To ale už klepe na dveře a spolu s ním i spousty uniklých informací, které nám tento smartphone přiblíží ještě před oficiální premiérou.

 

Na světlo světa se dnes dostaly poměrně zajímavé zprávy přímo z Jižní Koreji, které mají poodhalují detaily ohledně fotoaparátu. Ten by se měl skládat ze tří objektivů a velmi pravděpodobně se bude shodovat s tím, který Samsung vloží do své vlajkové lodi Galaxy S10+, respektive na její záda. U ohebného smartphonu by měly být fotoaparáty umístěny jen na jedné straně, což však ve výsledku ničemu nevadí. Novinka se totiž představí s displeji na obou na obou stranách zařízení, takže nebude problém zachytit jak klasické fotky, tak ani selfie při zavřeném smartphonu. 

Díky druhému displeji na zádech smartphonu nebude muset Samsung velmi pravděpodobně řešit otázku otvoru v displeji, ke kterému se uchýlí u řady Galaxy S10. Vše potřebné totiž buď ukryje do rámečku nebo chytře vyřeší přesunutím na jiné místo, díky čemuž bychom se měli dočkat displeje bez jakéhokoliv rušivého prvku. 

V tuto chvíli neznáme jak přesné datum vydání, tak ani cenu. Spekuluje se ale o prvním čtvrtletí letošního roku a ceně kolem 1500 až 2000 dolarů. Nechme se tedy překvapit, jak se Samsung nakonec rozhodně a zda svým smartphonem změní dosavadní vnímání mobilních telefonů. 

Samsung Galaxy F concept FB

Dnes nejčtenější

.