Zavřít reklamu

Samsung si zažádal o patent na brýle pro virtuální realitu se zorným polem 180 stupňů. Z žádosti se také dozvídáme, že brýle budou využívat k zobrazování obsahu OLED zakřivené displeje.

Patent popisuje dosažení širokoúhlého zorného pole při zachování rozumné velikosti a váhy. Aby toho Samsung docílil, použije dvě čočky pro každé oko. Jednu klasickou Fresnelovu čočku se 120° zorným polem a druhou širokoúhlou umístěnou pod určitým úhlem. Tím by mělo být zajištěno úplné vertikální zorné pole pro klasické vidění a navíc částečně i pro periferní vidění.  Zakřivené displeje by měly zajistit, aby celé zařízení mělo stále kompaktní rozměry ve srovnání se širokoúhlými brýle ostatních výrobců.

Společnosti si často patentují technologie, které nikdy nespatří světlo světa. Pokud by však Samsung přišel s brýlemi s tímto povedeným designem, mohl by navíc využít svou pozici největšího výrobce OLED panelů na světě v boji proti konkurenci. Jihokorejská společnost by také mohla ponechat tuto technologii exkluzivně jen pro tyto brýle, stejně jako to udělala u brýlí HMD Oddysey+.

V říjnu minulého roku CEO Samsungu v rozhovoru pro Lowyat.NET potvrdil, že se jihokorejský gigant o oblast VR a AR velmi zajímá. Brýle ze série Odyssey sklidili u zákazníku velký úspěch. Nabízí totiž podobnou technologii jako Vivo Pro avšak za mnohem přijatelnější cenu. Pokud by Samsung nasadil také u tohoto nového zařízení rozumnou cenovku, mohl by se setkat s velkým úspěchem.

Na to, zda Samsung skutečně uvede nové VR brýle s OLED zakřiveným displejem si budeme muset ještě počkat, každopádně vás však budeme informovat. Sledujte náš web.

Samsung Gear VR FB

Dnes nejčtenější

.