Zavřít reklamu

V listopadu loňského roku jsme vám přinesli zprávu o možném rozvrhu distribuce operačního systému Android 10 mezi uživatele. Aktualizace se mezi prvními dočkali účastníci testovacího beta programu One UI 2.0, počátkem loňského prosince se pak Androidu 10 dočkali mimo jiné majitelé smartphonů řady Galaxy S10 v Německu. Společnost Samsung v distribuci nového Androidu nepolevuje ani letos – tento měsíc se aktualizace dočkali například majitelé Samsungů Galaxy A30 a Galaxy A50.

Mezi prvními, kteří se tento měsíc dočkali příchodu nového operačního systému Android 10 s novým uživatelským rozhraním One UI 2.0, byli majitelé smartphonů Samsung Galaxy A50s ve Vietnamu. Tito uživatelé začali postupně dostávat notifikace o příchodu softwarové aktualizace s označením A507FNXXU3BTB2, aktualizace by se postupně měli dočkat i uživatelé v ostatních zemích světa. Dostupnost aktualizace lze zkontrolovat v Nastavení v sekci aktualizací softwaru.

Sasmung-Galaxy-A50-FB

Jen několik málo hodin poté, co se aktualizace Androidu 10 začala šířit na smartphony Galaxy A50s,  začali postupný příchod příslušných aktualizací hlásit také majitelé smartphonů Samsung Galaxy A30 – mezi prvními byli uživatelé v Indii. Samsung Galaxy A30 se přitom původně měl Androidu 10 dočkat až v průběhu příštího měsíce. Softwarová aktualizace pro modely Galaxy A30 nese označení A305FDDU4BTB3, její velikost činí zhruba 1,4GB a její součástí je kromě jiného také únorová bezpečnostní aktualizace.

Operační systém Android 10 přichází s řadou významných i drobnějších vylepšení. Přináší vylepšený vzhled uživatelského rozhraní včetně tmavého režimu, lepší ovládání polohy a soukromí, funkci Digital Wellbeing nebo třeba nová gesta pro ovládání. Součástí tohoto operačního systému je také nové uživatelské rozhraní s názvem One UI 2.0.

Android-10-fb

Zdroj: GSMArena [1, 2]

Dnes nejčtenější

.