Zavřít reklamu

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že se někteří účastníci testovacího beta programu One UI 2.0 dočkali stabilní verze operačního systému Android 10. Plná verze nejnovější hlavní aktualizace Androidu se minulý týden začala šířit mezi majiteli smartphonů Samsung Galaxy S10 v Německu, další země ale na sebe podle reakcí v diskusních fórech nenechaly dlouho čekat.

Na úvod jen zopakujeme, že stabilní verze operačního systému Android 10 nese označení G97**XXU3BSKO, její velikost činí zhruba 140 MB a její součástí je mimo jiné také prosincová bezpečnostní záplata. O její dostupnosti se uživatelé mohou přesvědčit v menu pro softwarové aktualizace v nastavení svých smartphonů. Samsung nicméně upozorňuje na to, že první verze může obsahovat dílčí chyby, a doporučuje před aktualizací pečlivou zálohu telefonu. Podle nejnovějších informací se stabilní verze Androidu 10 dočkali také uživatelé v Indii, Polsku, Španělsku a Velké Británii, v diskusích se objevují také zmínky o Rakousku, Norsku či Spojených Arabských Emirátech, a to i od uživatelů, kteří se neúčastní beta testovacího programu One UI 2.0.

Samsung Galaxy S8 FB

Společnost Samsung také v nejrůznějších regionech postupně vydává plán aktualizací na Android 10, podle ohlasu uživatelů ale v žádném z příslušných dokumentů nefigurují modely Galaxy S8 a Galaxy Note 8. Samsung tím neoficiálně potvrdil, že majitelé těchto zařízení se nejnovějšího Androidu bohužel nedočkají. Falešné naděje v majitelích smartphonů řady Galaxy S8 a Galaxy Note 8 vzbudily nepotvrzené zprávy ze strany zaměstnanců podpory Samsungu, podle kterých se „osmičky“ měly Androidu 10 dočkat navzdory tomu, že Samsung má ve zvyku distribuovat do všech mobilních zařízení pouze dvě hlavní aktualizace operačního systému.

Android-10-fb

Zdroje: SamMobile (1, 2)

Dnes nejčtenější

.