Zavřít reklamu

Včera večer se v New York Times objevila informace, že se velmi brzy spouští Facebook Gaming pro Android. Samotná platforma pro streamování her podobná například Twitchi anebo Mixeru od Microsoftu byla již delší dobu dostupná na stránce facebook.com/gaming. Ukázalo se nakonec, že spuštění aplikace je opravdu za rohem. Facebook ji totiž dnes vydal na Android.

Verze pro iOS by měla následovat brzy, nicméně nyní si ji můžou užít pouze uživatelé Androidu. Aplikaci můžete stahovat zdarma v obchodě Google Play. Důvodem brzkého vydání Android verze je pandemie, kvůli které jsou streamovací služby využívanější. Po stránce funkčnosti se nejedná o nic speciálního. Funguje obdobně jako Twitch anebo YouTube. Můžete sledovat streamované hry, komentovat hraní a interagovat tak se streamery. Jediným rozdílem je možnost hraní menších mobilních her přímo v aplikaci.

Zajímavý je důvod, proč se Facebook rozhodl pro mobilní aplikaci. Výhoda má být v tom, že na telefonu je multitasking hodně omezený a například si stream nemůžete pustit do pozadí. S aplikací budete muset mít stream aktivní neustále. Aplikace je zkrátka určena pro uživatele, kteří pravidelně sledují streamování her.

Přes aplikaci můžete i streamovat, i když teda pouze mobilní hry. Například i YouTube nabízí identickou funkci, akorát s tím rozdílem, že je aktivní pouze pro uživatele, kteří mají alespoň 1000 odběratelů. Na Facebooku je možnost zapnout vlastní stream ihned od začátku k dispozici všem a bez nutnosti jej složitě nastavovat.

Dnes nejčtenější

.