Zavřít reklamu

V posledních dnech se na internetu stále častěji objevují screenshoty uživatelů, kteří ukazují první náznaky Asistenta Google v češtině. Tyto náznaky můžeme potvrdit i na dvou redakčních telefonech OnePlus 7T a Google Pixel 2. Před malou chvílí se nám však zobrazil i ambientní režim Asistenta Google kompletně v češtině a dokonce šel bez větších problémů aktivovat.

Ambientní režim se automaticky zapíná při nabíjení a slouží k rychlému zobrazení užitečných informací. Dokáže například ukázat informace o dopravní situaci, akcích z kalendáře nebo oznámení. Telefon zároveň dokáže proměnit ve fotorámeček, ve kterém se budou zobrazovat vybraná alba z Fotek Googlu. V neposlední řadě se přes ambientní režim dají ovládat média anebo rychle přistupovat k Asistentu Google. Jak ambientní režim funguje v češtině, můžete vidět na našich screenshotech v galerii.

Bohužel na našem telefonu (OnePlus 7T) byl tento režim aktivován na straně serveru, takže pro vás bohužel nemáme žádný zaručený návod, jak si Ambient Mode aktivovat na vašem telefonu. Zkoušeli jsme jej zprovoznit na jiných zařízeních v redakci, ale bohužel bez většího úspěchu. Co se týče samotného Asistenta Google, tak se jedná stále pouze o náznaky a přeložený text. Asistent stále rozumí a mluví pouze v angličtině či v jiném již podporovaném jazyku, který máte nastavený.

Google měl mít v květnu tohoto roku velkou konferenci Google I/O, na které se představuje plno novinek. V minulých letech jsme se na této akci dočkali i řady novinek právě k Asistentu Google. Je dost možné, že se na letošním Google I/O mělo být oznámeno rozšíření asistenta do dalších zemí, včetně České republiky. Jedná se však pouze o naše spekulace. České zastoupení společnosti Google mlčí, takže nám bohužel nezbývá nic jiného, než čekat.

Dnes nejčtenější

.