Zavřít reklamu

Rakuten Viber, jedna z předních světových komunikačních aplikací, představuje kampaň na podporu humanitárních organizací bojující proti hladomoru ve světě, který v současné době dále prohlubuje pandemie COVID-19. Viber proto uvádí samolepky a komunitu, které se tomuto tématu věnují. Cílem je spojit uživatelé, zaměstnance a partnerské humanitární organizace jako je Mezinárodní červený kříž, Mezinárodní federace společnosti Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC), World Wide Fund (for Nature), WWF, UNICEF, U-report a Mezinárodní organizaci pro migraci.

Rakuten Viber hladomor-min
Zdroj: Rakuten Viber

Pandemie COVID-19 narušila chod téměř všech institucí a oborů. Platí to také pro zásobování potravinami, které je pro přežití životně důležité. Podle odhadů Organizace spojených národů (Světový potravinový program WFP) z letošního dubna, je na světě minimálně 265 milionů lidí, kteří se v roce 2020 dostanou na pokraj hladomoru. Toto číslo je minimálně dvakrát větší než bylo před rokem a Viber se proto hlásí k aktivitám, jejichž cílem je tento trend zvrátit.

Kromě komunity „Fight World Hunger Together“, která chce své členy vzdělávat, jsou součástí projektu také samolepky v angličtině a ruštině. Nová komunita je první iniciativou svého druhu a jejím cílem je informovat členy o tom, jak mohou změnit své návyky týkající se spotřeby jídla, nakupování, vaření, jak se mohou naučit méně plýtvat potravinami nebo jak mohou pomoci lidem, kteří trpí nedostatkem. Kromě toho je samozřejmě bude informovat o faktech týkajících se hladomoru ve světě. Obsah budou společně tvořit Viber a relevantní humanitární organizace, které mají na komunikační platformě své vlastní kanály. Lidé mohou přispět kupříkladu tím, že si stáhnou samolepky. Viber veškeré tyto příjmy věnuje relevantním humanitárním organizacím. Kromě toho dává Viber možnost těm, kteří nemohou přispět, aby projekt podpořili trošku jinak. Do nové komunity totiž můžete přidat vaše přátelé a rodinné příslušníky, kteří se následně mohou podílet na finanční pomoci. Jakmile bude mít komunita 1 milion členů, věnuje Viber 10 000 dolarů humanitárním organizacím.

Svět se mění rychleji než kdy dříve a COVID-19 dělá již tak zranitelné části světové populace ještě zranitelnějšími. Jedním z největších následků pandemie COVID-19 je nedostatek jídla a narůstající počet lidí zasažených hladomorem. A Viber nemůže jen tak nečinně přihlížet,” řekl Djamel Agaoua, CEO Rakuten Viber.

Dnes nejčtenější

.