Zavřít reklamu

Do jedné z nejpopulárnějších komunikačních aplikací vůbec míří zbrusu nové nástroje, které mají omezit spam neboli nevyžádané zprávy. Rakuten Viber tímto krokem chce usnadnit život svých uživatelů a zároveň tak zvýšit jejich bezpečnost. Mimo to se také dočkáme možnosti vyhledávat uživatele podle jejich jména.

Význam a užití komunikačních aplikací neustále rostou, zvyšuje se ale také množství informací, které každý z nás obdrží. Je proto důležité vyhnout se nechtěným zprávám a přehlcení informacemi, a tak Viber rozšiřuje svébezpečnostní nástroje o další možnosti. Uživatelé si nyní budou moci sami zvolit, kdo je může přidat do skupinových konverzací nebo komunit, jestli pouze jejich uložené kontakty nebo kdokoliv. Nastavit si to lze snadno v nastaveních a možnostech pro soukromí.

Pozvánky do nových komunit a skupinových konverzací od neznámých uživatelů se navíc nebudou zobrazovat v hlavním seznamu chatů, ale budou se ukládat do složky “Žádosti o zprávy”.

Nová možnost vyhledávat na Viberu kontakty podle jména dá uživatelům možnost rozšiřovat jejich síť kontaktů, ale zároveň jim umožní zachovat si maximální soukromí. Při vyhledávání se objeví jméno uživatele a profilový obrázek. Další informace ale zůstanou skryté:

  • Telefonní číslo se nezobrazí, dokud ho uživatel sám nebude sdílet
  • Online status bude skrytý
  • Nebude možné uživateli zavolat

Uživatelé, kteří s nepřejí, aby je ostatní mohli vyhledávat, si to snadno nastaví v nastaveních a možnostech pro soukromí.

Rakuten Viber Spam
Zdroj: Rakuten Viber

Vyhledávání osob a “žádosti o zprávy” budou otestovány ve vybraných zemích předtím, než se spustí globálně.

“Uživatelé rádi rozšiřují svou síť kontaktů, zároveň ale nechtějí být spamování. Snažíme se proto najít optimální řešení, abychom jim umožnili komunikovat s širokou škálou kontaktů při zajištění jejich bezpečnosti a soukromí,” řekl Ofir Eyal, COO ve společnosti Viber.

Dnes nejčtenější

.