Zavřít reklamu

Operační systém HarmonyOS je budoucností ekosystému společnosti Huawei a čínský technologický gigant na jeho vývoj vynakládá značné prostředky. A pro tento rok si stanovil smělý cíl – mít systém na 300 milionech zařízení.

Z těchto 300 milionů by 100 milionů zařízení mělo běžet rovnou z krabice (prvními zařízeními budou telefony nové vlajkové řady Huawei P50). Huawei také uvedl, že jeho platforma přitáhla již 20 prodejců hardwaru a 280 společností vyvíjejících software. Konkrétně však žádnou nejmenoval. Huawei již dříve uvedl, že HarmonyOS dostanou formou updatu desítky zařízení, včetně telefonů řad Mate 40, Mate 30, Mate 20, P40 a P30, smartphonů Mate 40E, Nova 8, Nova 8 Pro, Mate 20 X 4G, Mate 20 X 5G nebo ohebných telefonů Mate X, Mate Xs a Mate X2, tabletů MatePad Pro a MediaPad M6 a čínské verze chytrých hodinek Watch GT 2 Pro.

Huawei to však bude mít s etablováním HarmonyOS těžké. Uživatelé jsou zvyklí na Android a jen tak snadno nebudou chtít „přesedlat“ na jiný systém. HarmonyOS je navíc podle některých jen špatně zamaskovaným Androidem (konkrétně Androidem 10). Jen pro zajímavost – Google již před dvěma lety oznámil, že počet androidových zařízení ve světě přesáhl 2,5 miliardy. Nyní to již bude podstatně více, takže Huawei čeká opravdu těžká práce.

Související články

Dnes nejčtenější