Zavřít reklamu

Chytré hodinky Tag Heuer Connected Calibre E4, které budou na trhu dostupné koncem měsíce ledna, se řadí do nové produktové řady výrobce pro letošní rok. Jsou to pokračovatelé řady Calibre E4, který společnost uvedla loni, ale samozřejmě přidávají nové prvky. 

Z hlediska designu mají oba nové modely E4 černou povrchovou úpravu titanového pouzdra třídy 2, což představuje ten nejlehčí design, který Tag Heuer na chytrých hodinkách doposud udělal. Titan nyní frčí, protože jej ve svých chytrých hodinkách používá jak Apple (Apple Watch Ultra), tak Samsung (Galaxy Watch5 Pro). Nejmenší verze těchto nových chytrých hodinek má průměr 42 mm s cenovkou 2 350 dolarů (cca 50 tisíc Kč bez daně, u nás bude kolem 63 tisíc Kč) oproti 1 900 dolarů u stávajícího modelu.

Na novém designu je nejlepší to, že displej krytý klenutým safírovým sklem je prakticky bez rámečku. Luneta zobrazovaná na tiskových materiálech je totiž také displej, který má úhlopříčku 1,28 palců (rozlišení je 416 × 416 pixelů). Mezi další verze Tag Heuer Connected Calibre E4 patří Golf Edition za 2 500 dolarů, který má stejnou velikost, ale má nahraná data ze 40 000 golfových hřišť po celém světě (známe to nejen ze speciální edice Galaxy Watch, ale i od Garminů). Sports Edition mají pak 45mm průměr a 1,39“ OLED displej a prodyšným gumovým řemínkem (rozlišení je 454 × 454 pixelů). Obsahují také software určený pro turistické stezky a stojí už 2 600 dolarů.

Je zde ale i jedna limitace. Hodinky totiž pořád jedou jen na Wear OS 2, i když Tag Heuer říká, že Wear OS 3 jim přinese formou aktualizace již tento rok (teoreticky by tomu mohlo být už zanedlouho, protože prakticky jen čeká na Google). Jenže třeba hodinky značek Fossil nebo Montblanc již Wear OS 3 mají, samozřejmě stejně jako hodinky řady Galaxy Watch4, Watch5 nebo Pixel Watch, které jsou ale nepoměrně levnější než chytré řešení této prémiové značky.

Dnes nejčtenější

.