Zavřít reklamu

Každý fanoušek smartphonů si určitě pamatuje na dobu, kdy jednou z největších výhod iPhonů oproti Androidům valná většina jejich majitelů uváděla dlouholetou softwarovou podporu. Právě ta totiž ve výsledku hardwarově mnohdy horším iPhonům zajišťovala to, že byly oproti Androidům díky neustálému přidávání softwarových novinek zajímavější a díky bezpečnostním updatům samozřejmě i dlouhodobě bezpečnější. Tato propast však začíná být ze strany výrobců androidích telefonů čím dál tím více zasypávána. Po Googlu či Samsungu, kteří již v minulosti přislíbili pěti i víceleté bezpečnostní aktualizace spolu se čtyř a víceletými „novinkovými“ aktualizacemi totiž nyní přispěchalo se stejnou taktikou i čínské Oppo. 

Společnosti Oppo se na poli smartphonů v posledních letech nebývale daří a to zejména díky své dravosti ve formě inovací. Je to totiž právě Oppo, které se nebojí své nápady velmi rychle „přetavovat“ do reality, čímž mobilní trh v lecčem posouvá. Zřejmě nejviditelnější je to pak u nabíjení, které se mu daří dlouhodobě jak kabelově, tak i bezdrátově zrychlovat. Když k tomu všemu navíc přičteme fakt, že ceny jeho smartphonů jsou poměrně přijatelné, absolutně se nelze divit tomu, že se jedná o jednu z nejrychleji rostoucích mobilních značek na světě. A dá se předpokládat, že nyní na tom bude Oppo ještě lépe. U příležitosti před pár dny představeného skládacího smartphonu Find N2 Flip totiž společnost oznámila, že u něj počítá s tím, že mu bude dodávat čtyři roky aktualizace Androidu a 5 let aktualizace pro zvýšení bezpečnosti. Jinými slovy, na Find N2 Flip dorazí minimálně Android 17, přičemž bychom se absolutně nedivili tomu, kdyby se Oppu podařilo dostat na tento telefon ještě novější software. 

Právě oznámení dlouhodobě softwarové podpory je pro fanoušky této značky do budoucna velkým příslibem. Je totiž naprosto jasné, že jen u Find N2 Fold nezůstane, ale podpora se co nevidět „přeleje“ i na další modelové řady. Ve výsledku se tak z telefonů Oppo stanou dlouhodobě využitelná zařízení, která si budou schopná udržet mimo jiné lépe svou hodnotu v průběhu času. Na trhu se smartphony nás tedy do budoucna čekají zcela určitě zajímavé časy. 

Dnes nejčtenější

.