Zavřít reklamu

Curved-UHD-U9000_FrontPraha 22. srpna 2014 – Samsung oznámil partnerství se světově uznávaným umělcem Miguelem Chevalierem, který vytvořil unikátní digitální prezentaci “Origin of the Curve”. Jeho dílo bude provázet návštěvníky stánku Samsung na veletrhu spotřební elektroniky IFA 2014 od 5. – 10. září v Berlíně. Instalace dokonale slučuje technologii a umění a představuje nový emocionální přístup k tvůrčímu marketingu. Návštěvníci tak prožijí jedinečný zážitek z umělecké instalace Miguela Chevaliera, která využívá neuvěřitelný a přirozený vzhled nového prohnutého Samsung UHD TV.

Instalace “Origin of the Curve” se skládá z různých překrývajících se oblouků a několika zakřivených televizorů. Zobrazuje tak virtuální umělecké dílo, které se mění a přechází v choreografii závislou na hudbě skladatele Jacopo Baboni Schilingi. K umocnění multi-smyslového zážitku slouží návštěvníkům infračervené senzory. Tyto senzory umožňují interakci s výstavou tím, že vytvoří zřetelné vizuální výkyvy v podobě složitých barevných vzorů na zakřivených televizních obrazovkách.

“Origin of the Curve” je zobrazován v ultra vysokém rozlišení, aby dokonale předvedl ohromující a komplexní ztvárnění barevných vlastností prohnutého UHD televizoru.

Při práci s digitální galerií jako médiem potřebuji maximální možné zobrazovací schopnosti, abych docílil úspěšné prezentace svých děl,” řekl světově známý umělec Miguel Chevalier. „Nová prohnutá Samsung TV perfektně sedí k mému uměleckému dílu ‘Origin of the Curve’, protože nabízí to nejlepší rozlišení a barevnou kapacitu, navíc v elegantním zakřiveném designu, který vás vtáhne dovnitř a diváka zcela obklopí.“

“Origin of the Curve” se inspiruje specifickým tvarem a dokonalými barvami v kvalitě živého obrazu prohnutého televizoru Samsung UHD a demonstruje vzrůstající spojení světů umění a technologie.

Spolupráce s Miguelem Chevalierem přináší více emocí do vztahu s našimi zákazníky,” řekl Yoonjung Lee, Vice Prezident divize Visual Display společnosti Samsung. „Počínaje veletrhem IFA se budeme snažit vtisknout “sílu křivky” do mysli našich zákazníků tím, že na zakřivených obrazovkách prohnutého TV budeme vždy promítat prémiové umělecké vizuály.“

Miguel Chevalier je francouzský umělec známý jako jeden z průkopníků na poli digitálního umění. Nový styl umění využívající při tvorbě počítač vytváří již od roku 1978. Sám také pořádal nebo se účastnil velkolepých projekcí ve veřejných prostorách hlavních měst, v muzeích a centrech současného umění v Evropě, Asii, ve Spojených státech a v Jižní Americe.

Miguel Chevalier Origin of the Curve

 

Dnes nejčtenější

.