Zavřít reklamu

Samsung Gear SCelkem 5 milionů prodaných inteligentních náramků po celém světě, taková bilance podle statistik společnosti Canalys připadá na třetí čtvrtletí roku 2014. A jelikož je Samsung se svou třetí generací chytrých hodinek Gear S a několika dalších produktů poněkud v předstihu v porovnání s většinou konkurence, není se třeba divit, že přesně 52 % ze všech prodejů inteligentních hodinek v období mezi začátkem července/júla a koncem září/septembra náleží právě jihokorejskému gigantovi. V přepočtu tedy Samsung za 3 měsíce prodal přes 2.5 milionu kusů inteligentních hodinek!

Oproti Samsungu dopadli jeho rivalové poněkud směšně. Největší z nich, tedy Motorola, se může „chlubit“ pouze 15% podílem na prodejích, je ovšem třeba brát v potaz již zmíněný fakt – Samsung již prodává třetí generaci svých chytrých hodinek a na trhu má vedle Galaxy Gear, Gear 2 a nejnovějších Gear S navíc i inteligentní fitness náramek Samsung Gear Fit, Galaxy Band a speciální verze svých hodinek v podobě Gear 2 Neo a Gear Live, poslední jmenované zařízení pak na rozdíl od zbytku stejně jako Motorola 360 disponuje operačním systémem Android Wear, v ostatních hodinkách nalezneme předinstalovaný Tizen OS.

Právě představení a následné vydání Gear S a Gear Live mělo být jedním z hlavních důvodů, proč popularita inteligentních náramků ve třetím kvartálu 2014 v porovnání s předchozím čtvrtletím výrazně stoupla, celkové prodeje se dokonce zvedly o celých 37 %. Na druhou stranu je ale třeba brát na vědomí, že Apple své Apple Watch ještě nevydal a spousta potencionálních zájemců na ně ještě čeká, celkové prodeje by tedy měly být postupem času ještě vyšší, v každém případě ale bude mít kalifornská společnost co dohánět, pokud chce dominantní postavení Samsungu v tomto směru nějak ohrozit.


Samsung & Canalys


*Zdroj: Canalys

Dnes nejčtenější

.