Zavřít reklamu

Jakmile spatřil světlo světa Galaxy Note8, odborníci z iFixit se rozhodli ho rozebrat do posledního šroubku. Bohužel, získal špatné hodnocení, a to konkrétně 4 body z 10. Ovšem stejné hodnocení dostal i letošní Galaxy S9+, který sice nedisponuje stylusem S Pen, nicméně uvnitř vypadá podobně jako kolega Galaxy Note8. Jednou větší změnou je odlišný fotoaparát. Podle iFixit je Galaxy S9+ stejně náročný na opravu jako Galaxy Note8.

Odstranit přední a zadní skleněné panely u Galaxy S9+ není snadné, protože se mohou poměrně jednoduše rozlomiti. Co se však nachází uvnitř? Primární fotoaparát Dual Aperture používá dva otočné kroužky pro přepínání mezi clonami f/1,5 a f/2,4 a sekundární fotoaparát je umístěn těsně pod ním. Dohromady tvoří jednotku uloženou na jediném PCB.

Sestava kamery potvrzuje, že kódovým označením vlajkové lodě Galaxy S9+ je Star, což bylo před několika měsíci odhaleno.

Uvnitř zařízení se nachází baterie s kapacitou 3 500 mAh, kterou je velice těžké vyndat, protože je přilepena velkým množstvím lepidla. Výměna rozbitého displeje je také časově náročnou záležitostí, protože se musí rozebrat celý telefon.

Zdroj: iFixit

Dnes nejčtenější

Další články