Zavřít reklamu

Samsungu se na čínském trhu příliš dobře nedaří. Před více než měsícem jsme vás informovali o tom, že jeho tržní podíl na čínském trhu klesl pod 1 %, jak uvedla analytická společnost Strategy Analytics. Samsung je skutečně zklamaný, protože ať dělá, co dělá, nedaří se mu na čínském trhu, který je považován za největší trh se smartphony, ukořistit větší podíl. Dobrou zprávou však je, že na druhém největším trhu se smartphony, kterým je Indie, si udržuje dominantní postavení, a to i navzdory tomu, že i zde mu konkurují čínské značky.

Samsung na indický trh vypustil Galaxy J6, Galaxy A6, Galaxy A6+ a Galaxy J8. V rámci rozhovoru s reportéry při představení nových modelů ředitelka společnosti Samsung India prozradila zajímavé poznatky o výkonu jihokorejského giganta v zemi.

Samsung tvrdí, že má v Indii 40% tržní podíl

Samsungu vzrostly tržby o 27 %, což znamená, že si společnost z prodeje smartphonů na indickém trhu vydělala 5 miliard dolarů. Během období Q1 2018 si výrobce smartphonů získal 40% podíl na indickém trhu.

Dále ředitelka uvedla, že všechny produkty prodávané v Indii, se vyrábí v místním závodě ve městě Noida. Samsung plánuje rozšířit výrobní zařízení, neboť chce v Indii do roku 2020 vyrábět ročně 120 milionů smartphonů. Společnost zároveň plánuje v Indii vyrábět většinu svých zařízení a odtud je exportovat na další trhy.

samsung fb

Dnes nejčtenější

.