Zavřít reklamu

To, o čem se v minulých týdnech jen spekulovalo, se včera konečně naplnilo. Samsung totiž konečně představil dlouho očekávaný Galaxy S Light Luxury, který byl donedávna označován jako Galaxy S8 Lite. Již z názvu je tak víceméně jasné, že se jedná o jakousi odlehčenou a zmenšenou verzi loňské vlajkové lodi. Pojďme se tedy na její oficiální parametry společně podívat.

Samsung na včerejším představení potvrdil prakticky vše, o čem se doposud spekulovalo. Nový telefon totiž osadil 5,8” Full HD displejem s poměrem stran 18,5 : 9. Na přední stranu napasoval též 8 MPx kamerku, díky které budou moci uživatelé dělat velmi kvalitní selfie fotografie. Záda telefonu pak zdobí 16 MPx fotoaparát, vedle kterého je snímač otisků prstů. Podle očekávání tu však nenaleznete snímač tepové frekvence, který Samsung kvůli ceně vynechal.

Slušná kapacita baterie i příjemný výkon

Co se pak týče vnitřku telefonu, v tom naleznete procesor Snapdragon 660 se 4 GB RAM paměti a 64 GB interním úložištěm rozšiřitelným o microSD karty. Ačkoliv je celý smartphone poměrně malý, Samsungu se do něj podařila napasovat baterie s kapacitou 3000 mAh, což je opravdu velmi slušné a telefonu zaručí poměrně dlouhou výdrž. V telefonu pak běží nejnovější Android 8.0 Oreo.

U nového S Light Luxury Samsung samozřejmě zachoval odolnost proti prachu a vodě IP68 či fyzické tlačítko pro spouštění Bixby. Je tedy jasné, že i umělá asistentka Samsungu je u tohoto modelu k dispozici. Potěší i podpora bezdrátového nabíjení, odemykání skrze sken duhovky či rozpoznávání obličeje a samozřejmě i podpora LTE. 

Jak už jsme vás však několikrát informovali, je tento model určen pouze pro čínský trh. Samsung jej tam bude prodávat za zhruba 625 dolarů. Pokud si pak zákazníci tento telefon předobjednají do 1. června, získají ho ještě levněji a to za 578 dolarů. Cena je tak opravdu velmi příznivá a je víceméně jasné, že pokud by tento model Samsung prodával i na jiných trzích, sklidí s ním velký úspěch. Možná tak velký, že by odsunul i nynější vlajkové lodě Galaxy S9 do pozadí. 

galaxy-s-light-luxury-official-1-720x363

Dnes nejčtenější

.