Zavřít reklamu

Ačkoliv dnešní smartphony oplývají funkcemi, o kterých jsme si mohli ještě před pár lety nechat jen zdát, v jedné věci na své předchůdce ani zdaleka nemají. Jejich výdrž se totiž pohybuje zhruba v rozmezí jednoho až dvou dnů podle toho, jak inteznivně je využíváme. Mobilní telefony minulé generace však neměly problém ani s nabíjením jednou týdně. Není se tak čemu divit, že mnoho lidí volá po tom, aby se do mobilů alespoň částečně jejich dlouhodobá výdrž navrátila. Tak jednoduché to však bohužel není.

Své o tom ví i Samsung, který právě připravuje nový phablet Galaxy Note 9. Jeho předešlá generace se mu sice povedla takřka dokonale, mnozí jí však nemohou přijít na jméno kvůli baterii s kapacitou 3300 mAh, která se mezi ty největší rozhodně neřadí. Jihokorejci se tak před časem údajně rozhodli kapacitu baterie výrazně zvýšit a do Note 9 počítali s baterií se 3850 až 4000 mAh. Kvůli ní však museli  udělat určité kompromisy v designu telefonu, který zůstane v porovnání s loňským modelem takřka nezměněn. 

Takto by měl Galaxy Note 9 s horizontálním fotoaparátem vypadat:

Samsung počítal s tím, že u Galaxy Note9 použije vertikálně orientovaný duální fotoaparát, aby phablet sjednotil s letošními Galaxy S9 a především pak S9+. K tomu však bohužel kvůli potřebě zvětšit baterii nakonec nedojde a fotoaparát zůstane opět v horizontální poloze. Pokud by jej totiž Samsung umístil vertikálně, údajně by přišel o značnou část místa, jež by měla vyplnit baterie, což si samozřejmě Samsung nemůže dovolit. Jediné, co lze s designem zad provést, je tak přesunutí snímače otisků prstů pod fotoaparát, jelikož ten příliš místa díky využitým technologiím nezabere. Jeho umístění pod fotoaparátem je navíc podle mnohých zákazníků Samsungu daleko lepším řešením než pozice vedle fotoaparátu. 

Uvidíme, jakou baterií se tedy Samsungu podaří nový Note 9 osadit. Pokud však bude skutečně o poznání větší než u loňského modelu, takřka nezměněný design fotoaparátu mu jistě promineme. Delší výdrž by za to totiž rozhodně stála.

Samsung-Galaxy-Note-9-render-FB 2

Dnes nejčtenější

.