Zavřít reklamu

Před několika dny jsme vás informovali, že nejprodávanějším smartphonem na světě se stal Galaxy S9+, což pouze potvrzuje skutečnost, že zákazníci začínají upřednostňovat větší modely. Současné vlajkové lodě různých značek proto mají displeje o úhlopříčkách pohybujících se okolo 6 palců. Huawei však nastavuje vyšší laťku.

Podle nejnovějších informací společnost Samsung Display připravuje 6,9palcový OLED panel pro vlajkovou loď značky Huawei. Čínský výrobce plánuje vyrábět smartphone o velikosti tabletu.

Připravované zařízení by mělo mít téměř 7 palců, a tím pádem bude větší než kterýkoliv jiný smartphone dostupný na dnešním trhu. Očekává se, že Huawei použije AMOLED panel u modelu Huawei Mate 20, který by měl světlo světa spatřit v druhé polovině letošního roku.

Před nedávnem vypluly na povrch informace i o tom, že čínský výrobce Oppo odebírá od divize Samsung Display zakřivené OLED panely o velikosti 6,42 palců. Huawei však vsadil na ploché OLED panely, nikoliv na zakřivené.

Bohužel, prozatím neznáme žádné podrobnosti o displeji, ovšem vypadá to, že se bude jednat o největší smartphone na trhu.

Huawei se rozhodl pro výrobu takřka 7palcového monstra zejména kvůli tomu, aby si udržel své postavení na čínském trhu. Samsung Display zahájí dodávku 6,9palcových plochých OLED panelů do konce třetího čtvrtletí letošního roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.