Zavřít reklamu

Pokud jste akcionáři Samsungu, nejspíš vás jeho finanční výsledky v uplynulém čtvrtletí příliš nepotěší. Zatímco předchozí čtvrtletí lámal jihokorejský gigant dosavadní rekordy, druhé čtvrtletí letošního roku tak skvělé podle jeho odhadů nebylo. 

Provozní zisk by měl dosáhnout v uplynulém čtvrtletí zhruba 13,2 miliardy dolarů, což je “jen” o 5 % více než ve stejném období před rokem. Celkové tržby, které dosahují zhruba 51,7 miliardy dolarů, jsou však nižší než 54,8 miliardy dolarů, čehož Samsung dosáhl minulý rok. 

Ačkoliv jsou finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí v porovnání s předchozími čtvrtletími o něco smutnější, dal se tento stav očekávat. Samsung totiž vloni vládl výrobě čipů, OLED displejů a NAND a DRAM modulů, jejichž ceny byly velmi vysoké a nyní klesají. Na nižších ziscích se také podepsaly slabší prodeje modelů Galaxy S9, který podle všeho zcela nenaplnily očekávání. Podle odhadů by jich totiž měl Samsung letos prodat “jen” 31 milionů kusů, což rozhodně žádná hitparáda není. Na druhou stranu se však příliš nemůžeme divit. Model Galaxy S9 je totiž spíše jakousi evolucí modelu Galaxy S8, jehož vlastníci přechodu na novější lehce vylepšenou verzi nakloněni příliš nejsou. 

Dodávky OLED displejů, které byly též pro Samsung zlatým dolem, začínají mít též nepěkné trhliny. Jeden z nejdůležitějších odběratelů, konkurenční Apple, totiž začal údajně jednat s dalšími výrobci OLED displejů, díky kterým by svou závislost na konkurenčním Samsungu alespoň částečně odboural. Pokud by se mu to skutečně podařilo, jihokorejský gigant by to jistě na ziscích pocítil.

Samsung-money

Dnes nejčtenější

.