Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co se na světlo světa dostaly první informace o tom, že se chystá jihokorejský gigant přejmenovat své chytré hodinky. Ty nesly doposud označení Gear, kterému by však mohl být již pro letošek konec. Samsung si totiž registroval nové názvy Galaxy Watch a Galaxy Fit, kterými nejspíš řady Gear a Fit nahradí. A jak se zdá, tomuto kroku jsme zase o něco blíž.

Jihokorejský gigant si minulý měsíc ve své domovině zaregistroval další dokumentaci, která potvrzuje jeho záměr přejmenovat své produktové řady. V dokumentaci se konkrétně objevilo nové logo Samsung Galaxy Watch, pod kterým by měly být právě hodinky Gear S4, jejichž příchod je očekávat zhruba v polovině letošního roku, prodávány. Podobné kroky pak Samsung podnikl i v USA, kde si též zaregistroval názvy Galaxy Watch a Galaxy Fit.

galaxy-watch-logo-2-720x465

O chystaných chytrých hodinkách toho zatím příliš mnoho nevíme. Měli bychom se však dočkat podstatně větší baterie, díky které by se měla prodloužit i výdrž hodinek, či podpory LTE po vzoru Apple Watch Series 3. Některé zvěsti pak naznačují i použití nového operačního systému Wear OS, který by nahradil stávající Tizen, který Samsung doposud ve svých hodinkách používal. 

Mezi další vylepšení by pak mohla teoreticky patřit i schopnost měřit krevní tlak, s čímž Samsung minimálně podle patentů již nějakou dobu koketuje. Zda však byl schopen vyvinout senzory, které jsou schopny spolehlivě tyto hodnoty zachytit je samozřejmě v tuto chvíli nejasné. Tak či tak se máme rozhodně na co těšit. 

gear s4 03

Související články

Dnes nejčtenější

.