Zavřít reklamu

Aktualizace: Článek doplněn o oficiální vyjádření společnosti Samsung.

Porodní bolesti nebývají u nových smartphonů ničím výjimečným. Vzpomeňme například na vybuchující baterie u modelu Galaxy Note7, nafukující se baterie u loňských iPhonů 8 a 8 Plus či nereagující displej v chladu u iPhonu X. Problémy se bohužel nevyhnuly ani nedávno představenému Samsungu Galaxy Note9.

Přestože se nový Note9 do rukou zákazníků dostal teprve před pár dny, už u něj někteří narazili na první problém. Vypadá to totiž, že displej některých modelů nedoléhá k tělu přesně tak, jak by nejspíš měl, kvůli čemuž z mezery vychází drobné světlo. Alespoň tak je tedy problém popisován. Ačkoliv se jedná o drobnost, je jasné, že například při používání telefonu za tmy může být lehké prosvítání světla poměrně rušivé. 

ll-1

Zajímavé je, že poté, co se začaly zprávy o úniku světla bokem telefonu objevovat na různých zahraničních fórech, začali se ozývat i majitelé modelů Note8 a S9, kteří si prý všimli stejného problému i u svých modelů. Nicméně se dle všeho jedná o skutečně velmi malé procento všech majitelů těchto modelů, takže důvod k panice rozhodně není. Někteří majitelé Note9, kteří se s tímto problémem setkali, dokonce spekulují i nad tím, že se o chybu nejedná a paprsek je jen určitým odrazem displeje, který vytváří speciálně zakřivená obrazovka. 

Ať už je příčina jakákoliv, Samsung jí dle dostupných informací začal prověřovat. Nicméně oficiální vyjádření k problému ještě neposkytl, takže si budeme muset na finální verdikt ještě chvíli počkat. Snad se tedy nebude jednat o nic vážného a problém (pokud se tedy potvrdí) bude sužovat jen nepatrné procento uživatelů, kterým Samsung jejich telefony bez problému vymění. 

Vyjádření společnosti Samsungu k výše popsanému problému:
Tento neobvyklý efekt je výsledkem jedinečných vlastností produktu se zakřivenými displeji, který se může objevit při používání zařízení na tmavém místě. Nejedná se tedy o defekt zařízení. V případě dotazů mohou zákazníci kontaktovat Samsung na telefonním čísle  800 726 786 v ČR a 0800 726 786 v SR.

Samsung-Galaxy-Note9-vs-Note8-FB

Dnes nejčtenější

.