Zavřít reklamu

Nově objevená patentová žádost, podaná společností Samsung, svědčí o tom, že firma má podle všeho v záloze zatím nepředstavený headset pro rozšířenou realitu. Za zveřejněním patentů nestojí nikdo jiný než populární server Galaxy Club. Jeho redaktoři si patentové žádosti poprvé všimli v únoru letošního roku. Podle popisu to vypadá, že headset je vybaven dvěma displeji (jeden pro každou čočku), jeden z nákresů zase ukazuje kabel, táhnoucí se po pravé straně zařízení. Z popisu ani nákresu nicméně nevyplývá, zda se jedná o „drátové“ zařízení, nebo je zobrazený kabel určený k nabíjení.

Společnost Samsung se dlouhá léta zaměřovala na virtuální realitu – v tomto směru vzešly z její dílny například headsety řady Gear VR. Poslední dobou ale zájem běžných spotřebitelů o virtuální realitu ve spojení s mobilními telefony podle některých odborníků spíše klesá. Klesající trend můžeme pozorovat i v produkci Samsungu, který svou produktovou linii VR headsetů osvěžil novým kouskem naposledy v roce 2017. Nejnovější vlajková loď Samsungu – model Galaxy Note 10 – je navíc zároveň také prvním smartphonem, který s tímto hardwarem není kompatibilní.

Poměrně velké oblibě se ale naopak těší rozšířená realita, a řada společností se s tímto trendem snaží držet krok. Bylo by tedy od Samsungu vcelku logické, kdyby se pustil i do těchto vod – a nebyl by v tomto směru jediným výrobcem. V souvislosti s vývojem AR headsetu se mluví například také o společnosti Apple, která by podle některých analytiků mohla své AR zařízení v průběhu příštího roku. Pro patentové žádosti je ale charakteristické to, že ne vždy dojde k jejich realizaci, proto je prozatím zbytečné dělat si v tomto směru jakékoliv velké naděje.

 

Samsung-AR-headset-patent-2

Dnes nejčtenější

.