Zavřít reklamu

Svět už zná názvy připravovaných smartphonů řady Galaxy S, stejně jako jméno skládacího smartphonu od Samsungu. Podle korejských médií firma v době konání veletrhu CES 2020 pořádala tajná jednání se svými partnery z oblasti telekomunikací. Účastníci těchto jednání měli příležitost vidět zatím nepředstavené produkty společnosti Samsung, a šéf Samsung Mobile také potvrdil názvy těchto zařízení.

Letos se podle všeho skutečně dočkáme smartphonů od Samsungu s názvy Galaxy S20, Galaxy S20 Plus a Galaxy S20 Ultra. Co se připravovaného skládacího smartphonu značky Samsung týče, ponese název Galaxy Bloom namísto původně spekulovaného Galaxy Fold 2. Důvody, proč ke změně názvu smartphonu došlo, nejsou známé, šéf Samsung Mobile DJ Koh ale vysvětlil, že inspirací se pro tento smartphone staly kompaktní makeupy od značky Lancome. Je tedy možné, že Samsung se svým novým skládacím smarpthonem cílí na mladé ženy okolo dvaceti let.

Galaxy Bloom Compact Lancome

Galaxy Bloom by měl být v dostání jak ve 4G, tak i v v 5G variantě. Jak Galaxy S20, tak i Galaxy Bloom nabídnou podporu nahrávání videa v 8K, a společnost Samsung údajně spolupracuje s firmou Google na tom, aby se z 8K videí stal mainstream. Ve chvíli, kdy budou nové smartphony od Samsungu oficiálně představeny – tedy 11. února – by měla platforma YouTube, která pod Google spadá, zároveň také zahájit podporu streamování videí v 8K. Internet zatím video obsahem v 8K zrovna nepřetéká, dá se ale předpokládat, že se toto změní s postupným příchodem a rozšířením smartphonů se schopností natáčet videa v této kvalitě.

Zmíněné informace jsou sice založené na zprávě z jednání společnosti Samsung za zavřenými dveřmi, nemusí být ale od pravdy daleko. Jednání tohoto typu nejsou u Samsungu ničím neobvyklým a detaily, které byly na těchto schůzkách odhaleny, se obvykle později opravdu potvrdily.

Galaxy-Fold-2-Bloom-fb

Dnes nejčtenější

.