Zavřít reklamu

Ještě před několika lety byla myšlenka skládacího smartphonu pro většinu běžných spotřebitelů něčím nepředstavitelným. Doba se ale změnila, a společnost Samsung se v současné chvíli chystá na vydání již druhé generace svého ohebného chytrého telefonu. Jedním z nejproblematičtějších bodů smartphonů tohoto typu bývají displeje z plastového polymeru, které se za určitých okolností mohou relativně snadno poškodit. Samsung Galaxy Z Flip, který firma již za pár dní představí na své každoroční akci Unpacked, by ale podle dostupných zpráv měl disponovat vylepšeným typem skla displeje.

Server LetsGoDigital přinesl v uplynulém týdnu zprávu, podle které si společnost Samsung nechala v Evropě zaregistrovat ochrannou známku, která podle všeho souvisí se sklem pro skládací smartphony. Samsung si nechal zaregistrovat zkratku „UTG“. Jedná se o zkratku výrazu „Ultra Thin Glass“ – ultra tenké sklo, a teoreticky by se mohlo jednat o označení ultra tenkého typu skla, který by firma mohla použít nejen u připravovaného Galaxy Z Flip, ale i u dalších produktů tohoto druhu. Těmto teoriím napovídá i způsob, jakým je v příslušném logu zpracováno písmeno „G“.

Podívejte se na rendery Galaxy Z Flip z webu GSMArena:

Ultra tenké sklo by mělo být ve srovnání s dříve použitým materiálem odolnější proti poškrábání a mělo by mít také větší výdrž. Společnost Corning (výrobce Gorilla Glass) podle webu GSMArena pracuje s blíže nespecifikovanými partnery již několik měsíců na skle, které by mělo být určené právě pro ohebné smartphony. Časový horizont, ve kterém má Corning toto sklo dokončit, ale nekoresponduje s předpokládaným datem vydání Galaxy Z Flip. O chystaném skládacím smartphonu od Samsungu se nicméně traduje, že by měl nabídnout podporu S Pen – v tom případě by dávalo použití skla pro displej ještě větší smysl.

Samsung-Galaxy-Z-Flip-Render-Unofficial-4

Dnes nejčtenější

.