Zavřít reklamu

Společnost Samsung na včerejším Unpacked představila svůj netrpělivě očekávaný smartphone Galaxy Z Flip. Letošní skládací smartphone od Samsungu v mnoha ohledech odpovídá tomu, co se o něm říkalo ještě před jeho uvedením. V mnoha ohledech přináší Galaxy Z Flip řadu revolučních vylepšení a novinek.

Revoluční chytré „véčko“ od Samsungu je ve složeném stavu oproti jiným současným smartphonům opravdu drobné – jeho rozměry činí ve složeném stavu pouhých 73,6 x 87,4 x 17,3 mm. Úhlopříčka displeje v rozloženém stavu činí 6,7 palce. Galaxy Z Flip je vybaven displejem s technologií Ultra Thin Glass (UTG). Díky této technologii se Samsungu podařilo osvobodit se od výřezů a dalších rušivých prvků, a uživatelé tak mají k dispozici celou plochu s poměrem stran 21,9:9.

 

Odolný, elegantní a všestranný

Galaxy Z Flip se vyznačuje elegantní, ale vysoce odolnou konstrukcí s elegantními zaoblenými rohy a skrytým kloubem. Základem je technologie s dvěma vačkami, vyrobenými tak, aby byl telefon v otevřeném i zavřeném stavu dokonale stabilní a skládací konstrukce nebyla na pohled vůbec znát. Galaxy Z Flip lze přitom otevřít prakticky v libovolném úhlu, podobně jako notebooky. Kromě toho využívá systém skrytého kloubu i nejnovější technologii Samsungu založenou na nylonových vláknech, která odpuzují nečistoty a prach. Galaxy Z Flip se kromě jiného může pochlubit také speciální technologií Flex, kterou Samsung vyvinul ve spolupráci se společností Google. Tato technologie zajišťuje, že pokud přístroj stojí na nějaké ploše bez podpěry, displej se automaticky rozdělí na dvě poloviny. Každá z nich má úhlopříčku 4 palce (10,3 cm). Na horní polovině si můžete například prohlížet fotografie, videa a další obsah, dolní polovina slouží k ovládání, vyhledávání, čtení textu nebo psaní. Kromě toho nabízí Galaxy Z Flip také režim Multi-Active Window pro efektivní multitasking.

Galaxy Flip disponuje schopností zobrazování notifikací i ve složeném stavu – upozornění na příchozí hovor, zprávu nebo jiné oznámení se zobrazí i v případě zavřeného telefonu. Telefonní hovor můžete na Samsungu Galaxy Z Flip přijmout i v případě, že je přístroj zavřený. Na vnějším displeji se také zobrazuje datum, čas a stav baterie.

Fotoaparáty pro všechny účely

Právě zmíněná technologie Flex posouvá možnosti využití fotoaparátu nového Samsungu Galaxy Z Flip na zcela novou úroveň. Můžete například snadno pořizovat skupinové snímky se samospouští nebo noční záběry. Máte k dispozici libovolné úhly záběru a navíc volné ruce, k fotografování ani natáčení nepotřebujete žádný stativ. Kvalitní videozáznamy se natáčejí s poměrem stran 16:9, což je na sociální sítě přímo ideální. Po setmění můžete bez blesku využít speciální noční režim fotoaparátu nebo točit působivá časosběrná videa díky funkci Night Hyperlapse – stačí telefon otevřít a postavit ho na stůl. Fotoaparát můžete u smartphonu efektivně využívat i ve složeném stavu – díky kompaktním rozměrům je možné pomocí zadního fotoaparátu pohodlně pořídit třeba selfie, aniž byste museli telefon otevírat.

Samsung Galaxy Z Flip

Dnes nejčtenější

.