Zavřít reklamu

Po Huawei se dnes dostalo i na sesterskou společnost Honor, která představila nové modely Honor 30, Honor 30 Pro a Honor 30 Pro+. Zaměříme se na poslední jmenovaný Plus model, který je v podstatě novým vlajkovým modelem společnosti.

Hlavním tahákem tohoto telefonu je 50 MPx fotoaparát s velkým 1/1.28 snímačem Sony IMX700. Tento fotoaparát doplňuje 8 MPx periskop, který nabízí 5x optický zoom a až 50x hybridní zoom. Třetí fotoaparát má 16 MPx a jedná se o ultra širokoúhlý fotoaparát. Tento fotoaparát se dá využít rovněž jako makro kamera.

Zajímavá je funkce AI RAW, kdy telefon pořídí několik fotografií v RAW formátu a poté je spojí do jedné fotky pro možnost editace. Po stránce videa potěší možnost nahrávání ve 4K rozlišení a 60 FPS. Selfie kamery se nachází v průstřelu. Hlavní má 32 MPx a doplňuje ji 8 MPx ultra širokoúhlý fotoaparát.

Výkon telefonu má na starost čipset Kirin 990 5G, který doplňuje 8/12 GB RAM paměť a 256GB úložiště. Na zadní straně si můžete všimnout i nového designu, kde nejvíce vyčnívá obrovské logo Honor. Telefon bude k dispozici v černé, zelené, fialové a stříbrné barvě. Rovnou z krabice běží telefon na Androidu 10, nicméně neočekávejte služby Google. Stejně jako na Huawei, tak i na sesterskou společnost Honor je stále uvaleno embargo ze strany USA.

Displej telefonu má velikost 6,57 palců a jedná se o AMOLED panel. Poprvé se u Honoru využilo i zaoblení displeje. Nechybí ani čtečka otisků prstů v displeji a podpora 90Hz obnovovací frekvence. U vlajkových modelů už se jedná v podstatě o standard, takže to u Honoru není velkým překvapením. Baterie telefonu má kapacitu 4 000 mAh, podporuje se 40W drátové nabíjení a 27W bezdrátové nabíjení. Cena telefonu začíná na částce 4999 CNY, v přepočtu bez DPH cca 17 500 Kč.

Dnes nejčtenější

.