Zavřít reklamu

O tom, že se výroba nového Samsungu Galaxy S9 pomalu rozjíždí, jsme vás už v minulých týdnech několikrát informovali. Zatím sice přesně nevíme, jaké technologie novinka od jihokorejců přinese, některé úniky nám však naznačují opravdu zajímavé kousky. Nejnovější zprávy například tvrdí, že se můžeme těšit na snímač fotoaparátu, který bude schopen vyfotografovat tisíc snímků za sekundu.

Ač se to může zdát zprvu neuvěřitelné, je to tak. Snímač s frekvencí 1000 fps by se měl začít vyráběž už v listopadu, takže by neměl být s jeho umístěním do Galaxy S9, který by měl spatřit světlo světa už v lednu, žádný problém.

Ve světě už podobné snímače existují 

Samsung bude chtít svým snímačem konkurovat hlavně společnosti Sony, která podobnou technologii už před nějakým časem vyrobila a implementovala do modelu Xperia XZ1. Ta se těší velké oblibě právě díky dokonalým zpomaleným záběrům, kterými díky vysoké snímkové frekvenci vyniká. Protože má však Sony na tuto technologii patent, bude se muset Samsung vydat jinou cestou a svůj objektiv vymyslet od piky.

Koncept Galaxy S9:

Doufejme, že se tato novinka skutečně v nových S9 objeví. K Infinity displeji, novému procesoru, duálnímu fotoaparátu a snímači otisků prstů v displeji by se totiž náramně hodila. Pokud chce navíc Samsung svým S9 konkurovat iPhonu X, jak se v posledních týdnech čile spekuluje, bude muset svůj telefon rozhodně vyšperkovat a právě takto zajímavý snímač je jednou z cest. Nechme se však překvapit, s čím na nás Samsung v lednu vyrukuje.

Galaxy S9 concept Metti Farhang FB
Zdroj: Redakce Android Magazine

Zdroj: sammobile

Související články

Dnes nejčtenější