Zavřít reklamu

Samsung na letošní konferenci The Society for Information Display (SID) představil zajímavý displej. Jak můžete vidět na videu uvedeném níže, zástupce jihokorejského giganta vysvětluje, jak panel, který využívá vibrace a vedení kostí, může vyvrátit potřebu sluchátka, a tím pádem by se mohlo jednat o skutečnou obrazovku od okraje k okraji, bez jakéhokoliv výřezu v horní části displeje. Samsung ukázal technologický prototyp Sound on Display, ovšem v těle Galaxy S9+, přičemž moderátorka žertovala, že takový displej by mohl dostat už Galaxy S10.

Dva návrhy, jak by mohl Galaxy S10 vypadat:

Korejská média doporučují, aby prototyp nezůstal dlouho prototypem. Podle všeho jsou Samsung a LG připraveni v příštím roce prodávat právě takové OLED panely, jaké Samsung minulý měsíc představil. Pokud tomu tak skutečně bude, Galaxy S10 by mohl dostat bezrámečkový design a displej o velikosti 6,2 palců.

Šířka přenosového pásma by se měla pohybovat v rozmezí od 100 do 8 000 MHz, přičemž díky velice jemným vibracím byste slyšeli zvuk pouze tehdy, pokud byste u ucha drželi horní polovinu obrazovky.

S podobnou technologií pracuje také společnost Vivo, která nazývá obrazovku jako SoundCasting. Uvádí, že ve srovnání s jinými zvukovými řešeními pro smartphony šetří energii, snižuje únik zvuku a optimalizuje zvuk tak, aby byl vyvážený.“

Společnost LG používá takzvanou zvukovou obrazovku u několika svých televizorů. Zdá se tedy, že plánuje přinést technologii i na trh se smartphony. Samsung také demonstroval dotykový displej, který dokáže reagovat na dotyk pod vodou.

Galaxy S10 concept FB

Související články

Dnes nejčtenější

.