Zavřít reklamu

Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že mobilní systém Android s aktualizacemi poněkud pokulhává. Android Oreo, tedy nejnovější oficiální verze Androidu, spatřil světlo světa 21. srpna 2017. Sice některým uživatelům se poštěstilo a už mají na svých zařízeních Android Oreo, nicméně ještě zhruba 94 % uživatelů na update stále netrpělivě čekají.

Výrobci chytrých telefonů měli dostatek času na to, aby uvolnili systém Android Oreo do svých smartphonů. Kdo to udělal nejrychleji? Ještě však musíme podotknout, že rychlost aktualizací se vztahuje především na Spojené státy americké.

Sony

První místo obsadil výrobce Sony, na jehož šest nejnovějších modelů dorazil Android Oreo už v polovině března, což je opravdu úctyhodný výkon. Dokonce se některá zařízení dočkala aktualizace už koncem loňského roku, například Xperia XZ Premium měla update dostupný 23. října.

HMD Global (Nokia)

Druhé místo si zaslouženě získala společnost HMD Global, která vyrábí smartphony pod značkou Nokia. Právě Nokia 8 se stala prvním smartphonem, na nějž dorazila aktualizace na Android Oreo. Uživatelé si tak update mohli instalovat už v listopadu loňského roku.

OnePlus

Na třetí příčce se umístila stále kontroverzní společnost OnePlus, jež uvolnila Android Oreo pro OnePlus 3 a 3T v listopadu a pro OnePlus 5 a 5T v lednu.

HTC

Další značkou v pořadí je HTC, která však pomalu upadá v zapomnění. Jako první získaly Android Oreo modely HTC U11 a U11 Life, a to už v listopadu loňského roku.

Asus

Asus uvolnil aktualizaci pro Asus ZeFone 4 a Asus ZenFone 3 v prosinci a listopadu. Přestože Asus nepatří na trhu se smartphony mezi špičku, v aktualizacích systému Android je rychlejší než jeho významnější rivalové.

Xiaomi

Stále oblíbenější značce Xiaomi se podařilo aktualizovat smartphony Mi A1, Mi A6, Redmi Note 5 a Redmi Note 5 Pro v období od ledna do června letošního roku.

Dva návrhy, jak by mohl Galaxy S10 vypadat:

Huawei/Honor

Čínský gigant Huawei aktualizoval vlajkovou loď Mate 8 začátkem února letošního roku. Do poloviny března update docestoval také na modely Honor 9 a Honor 8 Pro.

Lenovo/Motorola

Lenovo je v poslední době vnímáno jako jedno velké zklamání. Svá zařízení Moto Z2 Force aktualizoval v prosinci a Moto X4 v březnu. Ostatní hlavní přístroje se mohly těšit z nejnovější verze Androidu až v květnu.

Essential

Společnost Essential má na svém kontě pouze jeden smartphone. Původně značka prohlašovala, že se bude jednat o nejlepší smartphonem s Androidem, ale i přesto dorazil Android Oreo na přístroj poměrně pozdě, a to v polovině března.

Samsung

Uživatelé smartphonů Galaxy S8, S8 Plus a Note8 se mohli těšit z Androidu Oreo až koncem března, tedy až po více než šesti měsících od vydání softwaru.

LG

LG začal s aktualizací vlajkové lodě LG V30 před novým rokem, nicméně pouze v Jižní Koreji. Ve Spojených státech update dorazil na LG V30 až v březnu.

Razer

Úplně nakonec žebříčku se dostala značka Razer, která svůj telefon Razer Phone updatovala v polovině dubna.

Samsung-Galaxy-S9-black FB

Dnes nejčtenější

.