Zavřít reklamu

Pokud by ve světě existovala soutěž pro výrobce smartphonů, která by je oceňovala za úniky informací ještě před představením chystaných produktů, Samsung by se každoročně ucházel o vítězství. Prakticky každý jeho produkt totiž předchází spousta úniků, díky kterým si zákazníci udělají parádní obrázek o tom, na co se vlastně mohou těšit. To je sice na jednu stranu vítaným bonusem, na druhou stranu ale odpadá veškerá radost z překvapení a případný údiv, který mohou chystané novinky vyvolat. Jeden by sice řekl, že se Samsung pokusí se spoustou úniků něco udělat, zatím to ale vypadá, že tomu tak není. 

Poté, co se minulý týden objevily fotografie nové bezdrátové nabíječky, kterou vyfotografoval jeden ruský maloobchodník, se na světlo světa prokousaly i fotky krabičky chystaného Galaxy Note9, který by nám měl Samsung ukázat již za tři dny. Díky tomu se tak dozvídáme většinu hardwarových specifikací se slušným předstihem. A na co se tedy můžeme těšit?

Galaxy Note9 by se měl pochlubit 6,4” displejem, což je o 0,1” větší displej, než ten použitý v předešlé generaci. Toho Jihokorejci docílili především díky zúžení rámečků na spodní a nejspíše i horní straně. Krom většího displeje se dočkala upgradu i baterie, která se nově chlubí 4000 mAh kapacitou, která je opět výrazně větší, než tomu bylo u předešlého modelu (ten má 3300 mAh). Těšit se můžeme i na fotoaparát se dvěma 12 MPx objektivy pravděpodobně použitý v Galaxy S9+, přední 8 MPx fotoaparát či reproduktory od AKG. Tento výrobce pak přibalil do krabičky i sluchátka, díky čemuž se můžete těšit opět na parádní zvuk. 

Základní úložiště se zdvojnásobí

Základní úložiště by mělo být 128 GB, které je dvakrát větší než u základního modelu jeho loňského bratříčka. RAM paměť pak bude u tohoto modelu 6 GB. Nicméně je možné, že některé verze se dočkají až 8 GB RAM, o čemž se v minulých týdnech čile spekulovalo. Na úplný závěr bychom měli zmínit i digitální stylus S Pen, který je na krabičce označen jako dálkové ovládání. Z tohoto označení je tak velmi pravděpodobné, že se S Pen skutečně dočká Bluetooth konektivity, díky které dostane zcela nový rozměr a bude moci sloužit k daleko širšímu spektru věcí.

O všech novinkách, které Note9 přinese, se Samsung rozpovídá již 9. srpna na své prezentaci v New Yorku. Snad nám tedy tímto telefonem vyrazí dech a v prodejích naváže na úspěch jeho bratříčka, který svět vloni doslova pobláznil. 

galaxy note9 fb
Djp8E0nXoAAHLW3.jpg-large

Dnes nejčtenější

.