Zavřít reklamu

Za posledních pár let se chytré produkty staly zcela běžnou součástí našich životů. Technologické společnosti se je ale stále pokoušejí inovovat, aby pro nás bylo využívání jejich produktů ještě přirozenější, jednodušší a přitom umožňovalo o poznání více věcí. Ani Samsung v tomto ohledu nezahálí. Dle patentů, které se čas od času objeví, totiž koketuje hned s několika velmi zajímavými nápady, které by mohly po přetavení v realitu přinést obrovský úspěch. Jeden takový patent se pak na světlo světa dostal nyní. 

Pokud jste obklopeni chytrou domácností, k jejímu ovládání lze využít hlasové příkazy a popřípadě smartphone s příslušnými aplikacemi. To by se ale mohlo brzy změnit. Samsung totiž nejspíš přemýšlí nad vytvořením jakéhosi smart prstenu, který by právě ovládání smart věcí v domácnosti umožňoval. Jak by fungoval? To v tuto chvíli zcela jasné není. Podle všeho by ale měl disponovat tlačítkem a zaznamenával by vaše pohyby rukou. Díky tomu by tak mohlo stačit například ukázat na určitý produkt, stisknout tlačítko či provést příslušné gesto a voilà, produkt by se okamžitě spustil. Vy byste jej pak mohli dále gesty ovládat, což by mohlo být zajímavé například při zeslabování či zesilování televize nebo regulace světel. 

Ačkoliv zní předešlé řádky skutečně velmi zajímavě, je potřeba brát je zatím s rezervou. Jelikož se totiž zatím jedná o pouhý patent, je možné, že se jeho realizace nikdy nedočkáme. Ale kdo ví. Už to, že nad něčím podobným Samsung přemýšlí, je totiž určitým příslibem do budoucna. 

chytry prsten fb

Dnes nejčtenější

.