Zavřít reklamu

Samsung se sice vlastních inovací rozhodně nebojí, čas od času ale ale i rád inspiruje u konkurence. Ostatně, právě kvůli kopírování se octl již několikrát před soudem, přičemž asi nejznámější soudní bitvou je ta s Applem právě kvůli kopírování designu, za kterou Samsung zaplatil obrovské peníze. To ho ale neodradilo a u konkurence se inspiruje dál.

Pokud sledujete svět mobilních telefonů více do hloubky, určitě vám neuniklo vydání smartphonu Huawei P20 Pro ve slušivé fialovém kabátku, které zlehka mění při natáčení do různých úhlů barvu. A právě s touto povrchovou úpravou přispěchal i Samsung, který ji vnukl svému modelu Galaxy A9 Star. Ten byl zpočátku představen pouze v černé a bílé variantě, nicméně za pár dní by měl na čínský trh dorazit právě varianta se fialovými zády.

Není to však jen design, čím může Galaxy A9 Star zaujmout. Ani jeho hardwarová výbava totiž není vůbec špatná. Pyšnit se může 6,3” AMOLED displejem s rozlišením 1080 x 2220, čipsetem Snapdragon 660, 4 GB RAM paměti a 64 GB interního úložiště s možností rozšíření o paměťové karty. Zákazníky potěší i kapacita baterie, která dosahuje 3700 mAh. Na zádech pak naleznete duální fotoaparát, který je umístěný po vzoru iPhonu X vertikálně. Za cenu 470 dolarů je tak tento telefon skutečně velmi zajímavý a pro mnohé zákazníky i velmi lákavý. Nicméně zatím je tento model dostupný pouze pro čínský trh, ačkoliv se dá brzy očekávat i rozšíření do dalších zemí. Česká republika ale mezi nimi s největší pravděpodobností nebude. 

Samsung-copies-the-Huawei-P20-series-gradient-coloring-for-the-Galaxy-A9-Star.jpg

Dnes nejčtenější

.