Zavřít reklamu

Elektrické koloběžky jsou jedním z nejpopulárnějších osobních dopravních prostředků poslední doby. Je to však vcelku logické – koloběžky jsou rychlé, mají poměrně slušnou výdrž, lze je snadno přenášet, nabijete je v podstatě z jakékoli zásuvky a především pak jsou v poslední době stále cenově dostupnější. Proto si dnes představíme hned dvojici elektrických koloběžek, které jsou zajímavé svými specifikacemi, designem a především pak aktuálně sníženou cenou. Řeč bude o známé Xiaomi Mi Scooter a poté o designově velmi povedené Alfawise M1.

Přečtěte si podrobný test elektrokoloběžek a zjistěte, která elektrická koloběžka je pro vás ta nejlepší. 

Xiaomi Mi Scooter

Samotná koloběžka je velmi pěkně zpracovaná vzhledově, ale i po stránce použitých materiálů, kde výrobce na ničem nešetřil. Vždy když dojedete do cíle, koloběžku lze jednoduše složit a vzít do ruky. Skládání je vyřešeno po vzoru tradičních koloběžek. Uvolníte pojistku a utahovací páčku, pomocí zvonečku, na kterém je železná karabina, přicvaknete řidítka k zadnímu blatníku a jdete. V ruce se však celkem pronese. Koloběžka váží slušných 12 kilogramu, ale koloběžka je dobře vyvážená, a tak se nese vcelku příjemně.

Výkon motoru dosahuje 250 W a jízda tak může být poměrně svižná. Maximální rychlost 25 km/h a dojezd na jedno nabití kolem 30 kilometrů zaručují rychlou přepravu na relativně velké vzdálenosti. Navíc elektromotor je do jisté míry schopen během jízdy dobíjet baterie, takže reálně můžete najet ještě více kilometrů.

Podstatné ovládací prvky najdete na řídítkách, kde je kromě páčky s plynem, brzdy a zvonku i elegantní LED panel s tlačítkem zapnout/vypnout. Na středovém panelu navíc vidíte diody, které signalizují aktuální stav baterie. Pokud by se vám ale přesto stalo, že vám dojde „štáva“, nemusíte hledat kanistr a nejbližší čerpací stanici. Koloběžku stačí zapojit do elektrické sítě a za pár hodin (cca. 4 hodiny) máte zpět plnou kapacitu.

Odolnost IP54 zaručuje, že koloběžka si poradí také s prachem a vodou. Díky blatníkům přežijete menší přeháňku bez vážnější újmy i vy, což vás v našich podmínkách s nepředvídatelným počasím, může klidně potkat. Lépe předvídatelný je již západ slunce, ale ani za tmy vás Xiaomi Scooter nenechá ve štychu. Disponuje totiž integrovaným LED světlem, které rozzáří i tu nejtemnější cestu. Záda vám navíc kryje obrysové světlo, které zaručuje bezpečnost, pokud by se s vámi rozhodl někdo závodit.

Doprava do České republiky je zcela zdarma a koloběžka vám dorazí do 35-40 pracovních dnů.

Alfawise M1

Jízda na koloběžce Alfawise M1 pro vás bude skutečným požitkem. Její zadní kolo je totiž navržené tak, aby absorbovalo veškeré nárazy a otřesy. Zvýší se tím nejenom vaše pohodlí, ale také bezpečnost. Koloběžka je vybavena dvojitým brzdným systémem – u předního kola se jedná o E-ABS anti lock system, u zadního pak o mechanickou brzdu. Brzdná vzdálenost činí čtyři metry. Mezi řídítky koloběžky se nachází také skvěle vypadající a dobře čitelný displej, zobrazující údaje o převodech, stavu nabití, rychlosti a dalších parametrech.

Koloběžka disponuje decentním, ale efektivním osvětlením pro ještě lepší bezpečnost. O dostatek energie k provozu se stará lithium-ionová baterie s kapacitou 280 Wh. Disponuje také propracovaným systémem ochrany a díky kinetickému systému obnovy dokáže pohyb přetvořit v elektrickou energii pro další chod. Alfawise M1 je vyrobena z vysoce odolného, ale lehkého hliníku, a bez problému ji složíte během pouhých tří sekund.

Výkon motoru pak činí 280 W. Maximální rychlost koloběžky je 25 km/h a dojezd na jedno nabití je kolem 30 kilometrů. Opětovné dobití zabere přibližně 6 hodin a dobrou zprávou je, že ke koloběžce dostanete adaptér s EU zástrčkou. Nosnost koloběžky je 100 kg. Její samotná váha dosahuje na 12,5 kg.

Doprava do České republiky je zcela zdarma a koloběžka vám dorazí do 35-40 pracovních dnů.

Elektricka kolobezka Xiaomi Mi Scooter FB

Související články

Dnes nejčtenější

.