Zavřít reklamu

Ačkoliv nám Samsung představil své letošní vlajkové lodě Galaxy S9 teprve nedávno a zraky fanoušků této jihokorejské společnosti se začaly pomalu především na chystaný Galaxy Note9, v dílnách Samsungu již pomalu vzniká výroční model Galaxy 10. Jeho představení je sice ještě daleko, už nyní o něm však víme poměrně zajímavé informace.

Pamatujete si ještě, jakými krycími označeními pojmenovával Samsung své vlajkové lodě v minulosti? V případě Galaxy S8 to byl Dream (tedy sen), u Galaxy S9 pak zvolil označení Star (hvězda). Označení výročního Galaxy S10 se pak ponese podle čerstvých informací ve stejném duchu, jelikož jej Samsung označil jako Beyon. Tímto označením tak možná chce Samsung naznačit, že bude Galaxy S10 v mnoha ohledech revoluční a bude daleko dál než jeho veškerá konkurence.

Bude Galaxy S10 vypadat nějak takto?:

Čtečka otisků konečně v displeji 

Zajímavé však je, že co se týče designu, moc se toho oproti letošku a loňsku nezmění. Telefony by totiž měly dostat Infinity displeje o velikosti 5,8” a 6,3”, do kterých však konečně dostanou zabudovaný snímač otisků prstů. Ten by se však mohl objevit i u Galaxy Note9, čímž by výročná “es desítka” o své prvenství přišla. Na druhou stranu by si však Samsungu na Note9 svůj snímač řádně prověřil a eventuálně u něj doladil všechny nedostatky, než jej použije u dalších modelů. Co se pak týče dodavatele snímačů otisků prstů, ten ještě nebyl potvrzen. Samsung však údajně vybírá z trojice Synaptics, Qualcomm a Ezestek. Možné je však i to, že nakonec Jihokorejci využijí služby všech nebo alespoň dvou dodavatelů, čímž by eliminovali riziko spojené se zpožděnou dodávkou.

Krom snímače otisků prstů v displeji bychom se pak mohli dočkat i předního 3D fotoaparátu, díky kterému se posune skenování obličeje uživatele na zcela novou úroveň. Krom bezpečnosti by však zlepšil 3D fotoaparát i AR Emoji, kteří by měli jít v budoucnu využít například i při videohovorech. 

Těžko v tuto chvíli říci, zda jsou informace, které zveřejnil jako první deník The Bell, pravdivé či nikoliv. Faktem však je, že do představení tohoto modelu je ještě opravdu velmi dlouhá doba, ve které se může změnit spousta věcí. Pokud však Jihokorejci skutečně minimálně tyto tři výše zmíněné novinky představí, zlobit se nebudeme. 

Samsung-Galaxy-S10-concept-Geskin-FB 2

Dnes nejčtenější

.