Zavřít reklamu

Zatímco my netrpělivě čekáme na Galaxy S5, který podle předpokladů bude mít 16 MPx fotoaparát, připravují inženýři ze Samsungu podle korejského serveru ET news 20 MPx fotomoduly pravděpodobně na druhou polovinu roku 2014.

To vše tedy odporuje předchozím dohadům o tom, že Samsung již nebude prudce zvyšovat počet MPx na svých fotoaparátech, přestože se zatím nejedná o potvrzené informace. V porovnání s např. 13 MPx senzory na fotoaparátech u Galaxy S4 nebo Note 3 by se ovšem jednalo o velmi značnou změnu, samozřejmě k lepšímu. Bohužel od doby, co Note sdílí stejný hardware fotoaparátu jako Galaxy S, se na smartphonech nedočkáme nových 20 MPx fotoaparátů dříve než v roce 2015.

Zatím Samsung implementuje 16 MPx fotomoduly do 25% všech smartphonů (plánuje vyrobit 360 milionů smartphonů, tudíž se do cca 90 milionů z nich dostane 16 MPx fotoaparát), které vyjdou příští rok, zahrnujíc již zmíněný Samsung Galaxy S5 a tímto se dostane nad svou konkurenci v této oblasti. Vydáním 20 MPx fotomodulů přespříští rok si své vedení ještě značně vylepší.

“Když Samsung Electronics obsáhlo 13 MPx fotomodul v next-gen smartphonech po 8 MPx produktech, stalo se to poměrně rychle normalitou,” řekl pracovník Samsungu. “Teď je čas, aby se trendem staly po 16 MPx produktech ty 20 MPx.”

*Zdroj: ET News

Dnes nejčtenější

.