Zavřít reklamu

Milovníci řady Galaxy Note začínají již pomalu stříhat metr do představení jejího nového modelu. Zatímco však datum představení již oficiálně známe a před pár dny se na světlo světa dostalo i pravděpodobné datum spuštění prodejů, o ceně nového Galaxy Note9 panovaly zatím nejasnosti. Ty se ale díky novým informacím pocházejícím z Polska vcelku slušně rozplynuly. 

Polskému portálu zaměřenému na technologie se údajně podařilo přímo od zaměstnance Samsungu zjistit, na jaké ceně bude začínat varianta s 6 GB RAM paměti a 128 GB úložištěm, kterou bude jihokorejský gigant nabízet. Ta by měla prý stát 4299 PLN, což je v přepočtu zhruba 25 800 korun. Tuto cenu podle všeho potvrdil i maloobchodník, který se již na prodeje tohoto telefonu chystá. Zároveň jsme se dozvěděli, že by v Polsku měly na pulty obchodů doputovat černé, modré a fialové varianty chystaného phabletu. 

Kdyby se tedy Samsung skutečně této ceny, znamenalo by to, že by telefon prodával za zhruba stejnou cenu, co loňský model. Tomuto cenovému modelu bychom se však nejspíš příliš nedivili. I letošní vlajkové lodě Galaxy S9 totiž překvapily cenou, která loňské vlajkové lodě nepřevýšila, ale naopak oproti nim lehce klesla. Jelikož Note9 též nejspíš žádné obří revoluce nepřinese, nechá si za něj Samsung též zaplatit podobnou částku, jakou chtěl vloni za Note8.

Samozřejmě ale nemůžeme v tuto chvíli s odhalenou cenou stoprocentně počítat. Jasno totiž budeme mít až po oficiálním představení modelu na začátku srpna. Snad nám po něm tedy nezbudou oči pro pláč, které zapříčiní právě výrazně vyšší cena.

Samsung-Galaxy-Note-9-render-FB 2

Dnes nejčtenější

.