Zavřít reklamu

Obří skandál s vybuchujícími bateriemi Samsungů Galaxy Note7 si pamatuje asi každý z vás. Samsungu se sice vloni povedlo světu ukázat, že řada Note rozhodně mrtvá není a modelem Galaxy Note8 zaujal odborníky i veřejnost, podle dostupných informací však nyní vyšetřuje další závažný problém týkající se této řady – tentokrát však u nejnovějšího Galaxy Note9. Jednomu jeho majiteli totiž telefon zničehonic explodoval. 

Celý incident se odehrál už na začátku září, konkrétně deset dní po spuštění prodejů Galaxy Note9. Nešťastník, kterému telefon explodoval, tvrdí, že se vše událo velmi rychle a předtím, než zařízení pohltily plameny, vydávalo hvízdavý a skřípavý zvuk. Následně se z něj začal valit kouř spolu s plameny. Právě kouř byl ale velkým problémem, jelikož se celý incident odehrál ve výtahu – čili v uzavřeném prostoru. Jeden z cestujících, který celý incident viděl, však naštěstí zareagoval pohotově, telefon se mu podařilo alespoň částečně uhasit a po otevření výtahu jej vložil do kbelíku s vodou. 

Fotografie zničeného telefonu bohužel k dispozici nejsou. Prohlédnout si tak alespoň můžete, jak přesně Note9 vypadá:

Na Samsung se kvůli tomuto problému valí první žaloba, ve které je po něm požadována náhrada škody a dokonce i zákaz prodeje Note9 kvůli hrozícímu nebezpečí. Jihokorejský gigant samozřejmě již celý incident vyšetřuje a je možné, že k němu vydá v následujících dnech vyjádření. Doufejme tedy, že není tento incident předzvěstí blížící se katastrofy.

Samsung-Note-fire

Dnes nejčtenější

.