Zavřít reklamu

Vlajkové lodě Samsungu z roku 2017 – Galaxy S8 a Galaxy Note 8 – dostanou v aktualizaci na Android 9 Pie podporu technologie Dolby Atmos. Dolby Atmos by vám dle slov jihokorejského technologického giganta měl pomocí trojrozměrného zvuku přinést posluchačský zážitek jako z moderního kinosálu.

Toto vylepšení audia nám Samsung představil společně s modelem Galaxy S9, kdy zároveň přinesl do svých telefonů stereo reproduktory. Dolby Atmos je k dispozici i pro některé modely střední třídy, například Galaxy A6. Pomocí aktualizace softwaru zpřístupnil Samsung tuto technologii také pro některé další telefony jako je třeba Galaxy A8 a nyní se přidají i Galaxy S8 a Galaxy Note 8.

Oba modely, stejně jako většina ostatních mobilních zařízení od Samsungu, nedisponují stereo reproduktory a proto bude Dolby Atmos fungovat pouze s bluetooth nebo drátovými sluchátky. Není však důvod ke zklamání. Tato vychytávka je stejně spíše vhodná pro sluchátka, protože zlepšení kvality audia je dosaženo zejména v zesílení celkové hlasitosti a lepším oddělování levého a pravého zvukového kanálu.

Stejně jako u S9 a Note 9 si budete moci vybrat mezi zvukovými módy Film, Hudba a Hlas, podle toho, jaký druh audia zrovna budete poslouchat. Nebo můžete nechat nastavení Dolby Atmos v automatickém režimu, který se pokusí najít nejvhodnější mód podle přehrávaného souboru.

Abyste mohli používat funkci Dolby Atmos na Galaxy S8/S8+ nebo Note 8 je zapotřebí samozřejmě připojit nebo spárovat sluchátka. Poté je potřeba stáhnout horní lištu rychlého spuštění a vybrat ikonu Dolby Atmos. Výchozí režim zvuku je nastavený na automatický mód. Pokud jej chcete změnit, stačí na ikoně podržet prst, čímž zobrazíte menu Dolby Atmos. Nebo přejděte do Nastavení>Zvuky a vibrace>Rozšířené >Kvalita zvuku>Dolby Atmos.

Kdy se této skvělé funkce dočkáme? To si můžete přečíst v našem článku o aktualizaci na Android 9 Pie.

dolby atmos 3

Dnes nejčtenější

.